Britský dobrodruh Ben Saunders se stal prvním člověkem, který došel od pobřeží Antarktidy k jižnímu pólu a zase zpátky. Celková vzdálenost: 2 900 km. Díky nejnovější technologii můžeme v reálném čase sledovat každý jeho krok.
PROZKOUMEJTE BENOVU CESTU

Na hranici lidských možností

I po 10 letech plánování a se všemi jeho zkušenosti nemohlo Bena nic zcela připravit na útrapy Antarktidy. Prozkoumejte tuto velkolepou cestu pomocí našeho interaktivního dokumentu.

SONY VAIO PRO 11

V RUKOU BENA

Ben je známý tím, že uřezává i rukojeti zubních kartáčků, aby zbytečně nezvyšovaly hmotnost nákladu. S radostí tedy uvítal Ultrabook™, který nejenže přežije i extrémní teploty, ale navíc váží pouhých 870 g.

VYBERTE SI SVOJE ZAŘÍZENÍ >

BENOVO VÍTĚZSTVÍ NAD POLÁRNÍ KRAJINOU: MŮJ PŘÍBĚH

Při výpravě do Antarktidy se Ben v nejdrsnější oblasti na Zemi dostal až na hranice svých možností. Nepropásněte jeho příběh o vítězné polární výpravě.

next

BENŮV ODPOČET UŽ ZAČAL

Ben Saunders svou ohromující expedici na jižní pól již dokončil – vyrazte teď na svou vlastní výpravu!

Stačí si jen nastavit cíl, milníky a termín – a pak se nechte Benem motivovat k úspěchu.

previous

DOKUMENTOVÁNO PRO VÁS

Podělit se o průběh antarktické expedice s celým světem je pro Bena Saunderse stejně důležité, jako to bylo pro kapitána Scotta při jeho původní cestě. Díky o 100 let vyspělejšímu vybavení se však můžete dostat k Benovi mnohem blíž.

next
previous

NEUSTÁLE V KONTAKTU S CIVILIZACÍ

Jak si udržet zdravý rozum, když celé dny, týdny a měsíce brázdíte na saních drsnou a bezútěšnou krajinou Antarktidy? Zjistěte, jak Ben Saunders udržuje spojení s lidskou společností – a sám se sebou.

next

KDE TO VŠECHNO ZAČALO

V chatě kapitána Scotta se čas zastavil před více než sto lety. Benovi posloužila jako výjimečný výchozí bod na jeho výpravě. Díky dnešní technologii se můžete dovnitř podívat i vy, ať už jste kdekoli na světě.

previous

FYZICKÁ PŘÍPRAVA

V rámci tréninku na dobytí Antarktidy bez podpory museli Ben a Tarka namáhat svá těla až na hranici možností ještě předtím, než vůbec vkročili na led.

next

SBALTE SI SÁNĚ

Abyste přežili expedici k jižnímu pólu, musíte si zabalit to správné vybavení ve správném množství.

previous

PARALELY S KAPITÁNEM SCOTTEM A JEHO VÝPRAVOU

Jaké byly podmínky polární expedice před více než 100 lety a jaké možnosti mají polárníci dnes?

next
previous

Hranice možností

Nikdo ještě nikdy nedokázal projít celou cestu od pobřeží Antarktidy k jižnímu pólu a zpět. A nikdo na takové cestě nikdy nesdílel fotografie, příhody a zážitky v reálném čase. Sledujte Bena, jak si připravuje vše, co bude potřebovat, než vstoupí na antarktický led (a do učebnic dějepisu).

next
previous

Mysl polárníka

Co obnáší dokončení nejdelší polární cesty v historii bez logistické podpory? Sledujte Bena, jak připravuje všechny nezbytnosti, které bude potřebovat, aby se mu podařilo urazit 2 900 km dlouhou cestu v podmínkách, kdy rtuť teploměru klesá pod -50° C.

 • BROWNLEEOVI

  OLYMPIJŠTÍ MEDAILISTÉ V TRIATLONU

  Společnost Intel zajímá, čeho lze dosáhnout spojením sportu a technologie, a proto začala spolupracovat se současnými mistry světa a olympijskými medailisty v triatlonu (a také nadšenými hráči) Alistairem a Jonnym Brownleeovými.

  PODÍVEJTE SE NA JEJICH PŘÍBĚH >
 • Imogen
  Heap

  ZPĚVAČKA, SKLADATELKA

  Se jménem Imogen Heap se pojí čtyři vydaná alba a ocenění Grammy. Jedná se o skutečnou inovátorku v oblasti hudby, která spojila své schopnosti se společností Intel Zkusila tak najít nové způsoby, jak spolu lidé, hudba a moderní technologie mohou vzájemně komunikovat.

  PODÍVEJTE SE NA JEJÍ PŘÍBĚH >
 • Christian
  Joy

  MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA

  Christian se nebrání novým technologiím, což ve spojení s jejím praktickým přístupem k módě, kdy ráda vytváří věci vlastníma rukama, vede k tvorbě překvapivých moderních kreací. Takže nás zajímá, jaké úžasné modely dokáže vytvořit s pomocí technologií společnosti Intel.

  PODÍVEJTE SE NA JEJÍ PŘÍBĚH >